Smolnik 

Cóż, niewiele jest do napisania w tym miejscu... Od września 2017 roku w dni wolne od nauki do samego Smolnika dojechać środkami publicznej komunikacji nie można... 

W dni nauki szkolnej z Komańczy do Smolnika dwa razy dziennie kursuje autobus szkolny, który przewozi wszystkich podróżnych i prowadzi normalną sprzedaż biletów:

  • rano, tak, żeby wracając zdążyć do szkoły w Komańczy na 8:00.
  • po południu, około godziny 14:00

W dni nauki szkolnej można też korzystać z połączenia szkolnego Cisna-Łupków, w podobnych godzinach.

Godziny odjazdów z przystanku Smolnik można próbować sprawdzać tutaj (skorzystaj z filtra dla konkretnej daty), choć wg stanu na wrzesień '17 nie pojawia się tu żadne z tych połączeń.

Łupków

Na okres lata wraca życie na torach z Zagórza do Starego Łupkowa. W roku 2017 w dni powszednie szynobus, tzw.motoraczek docierał tu dwa razy dziennie, a w weekendy z Łupkowa można było dotrzeć bez przesiadki do Medzilaborców na Słowacji, a w drugą stronę do samego Rzeszowa (skład jak na zdjęciu). Z początkiem września jednak przystanki PKP w Starym i Nowym Łupkowie zapadają w jesienno-zimowy sen... Rozkład odjazdów pociągów z Nowego Łupkowa można sprawdzać tutaj (korzystając z filtra dla konkretnej daty).

Ze stacji Nowy Łupków do Schroniska drogą jest 7 km, zaś pieszo przez widokowy Wierch - tylko 4 km (trasa opisana tutaj). Dalej niż z przystanku PKS w Smolniku, ale przecież do pociągu można wsiąść z rowerem...

W poprzednich latach szynobus docierał tylko do Komańczy, więc postęp widać gołym okiem,  dlatego na przyszły rok z nadzieją będziemy wypatrywać wznowienia tego połączenia w rozkładach Przewozów Regionalnych. Może więcej niż raz dziennie, i może dalej na Słowację, np. do Humennego, tak jak to bywało jeszcze kilka lat temu. Wówczas wprawdzie na przejazdach można było wypatrzeć, że do Łupkowa w całym kilkuwagonowym składzie (takim sprzed czasów szynobusa) docierały średnio dwie osoby, i obie na pewno ze żniżkami w okolicach 100%, bo połączenie w końcu zlikwidowano. Teraz chętnych, często jadących z rowerami, jest dużo więcej, i bywa, że po pierwszych trzech przystankach w pociągu nie ma już miejsc.

Cisna

Kilka ciekawych połączeń oferuje Cisna, odległa 18 km od Smolnika. Przez cały rok w weekendy o 5:52 rano funkcjonuje stąd bezpośrednie połączenie autobusowe z Rzeszowem, a do połowy października codziennie o 08:40 i 15:40 - z Krakowem. Kursów w sezonie jest sporo, i średnio co godzinę można dostać się do Sanoka. Od września jest już jednak tylko kilka połączeń dziennie, przy czym ostatnie połączenie w kierunku Sanoka wypada dość wcześnie. Po południu z Cisnej na północ nie odjeżdża już żaden autobus.

Aktualne godziny odjazdów z Cisnej znajdziesz tutaj (skorzystaj z filtra dla konkretnej daty). 

Komańcza

Mogą też przydać się też połączenia autobusowe z/do Komańczy, skąd do Smolnika można dotrzeć pieszo, okazją lub autobusem szkolnym.

Aktualne godziny odjazdów z Komańczy znajdziesz tu (korzystaj z filtra dla konkretnej daty). Od września 2017 pod tym linkiem nie widać już połączeń autobusowych wykonywanych do niedawna przez przewoźnika Arriva, obecnie realizuje je firma Tarzan, choć nie widać ich w portalu e-podróżnik. Rozkład jazdy firmy Tarzan z Sanoka do Komańczy jest dostępny tutaj (warto wiedzieć, że kurs do Wisłoka Wielkiego to kurs przez Komańczę).

Dodatkowo, w Komańczy w sezonie zatrzymuje się szynobus z Łupkowa do Zagórza. Aktualne godziny odjazdów szynobusów są dostępne w pierwszym linku powyżej.

Zagórz

Od roku 2015 wznowione zostały dalekobieżne połączenia kolejowe z Zagórza przez Rzeszów, obecnie raz dziennie (a od końca września - tylko w weekendy) o 09:04 (Rzeszów-Lublin-Warszawa-Bydgoszcz), nocny kurs do Zagórza kończy bieg około godziny wcześniej.

Pełny i aktualny rozkład odjazdów z Zagórza na konkretną datę znajdziesz tutaj

Sanok

Sanok jest doskonale skomunikowany autobusowo z resztą kraju, w tym Warszawą, Krakowem i innymi miastami, można korzystać z połączeń o każdej porze dnia i nocy. Jedynym problemem jest rozproszenie odjazdów pomiędzy kilka miejsc w Sanoku. W roku 2017 zlikwidowano też sam dworzec autobusowy, a autobusy zatrzymują się w różnych miejscach w okolicach dworca PKP.

Proponujemy skorzystać z tego linku do wyszukania konkretnego połączenia z Sanoka.

slogan