Smolnik 

Cóż, niewiele jest do napisania w tym miejscu... W dni wolne od nauki do samego Smolnika można dojechać środkami publicznej komunikacji tylko dwa razy dziennie: 

  • rano, kiedy to autobus jadący z Cisnej do Sanoka przez Komańczę zatrzymuje się na przystanku Smolnik,
  • wieczorem, kiedy to ten sam (no właśnie?) autobus wraca na noc do Cisnej,

Obecnie (stan na sierpień '16):

  • autobus z Cisnej wyjeżdża o 09:15 i dociera do Smolnika po 28 minutach, czyli o 09:43. Jest to też ważna godzina dla tych, którzy planują wyjazd autobusem ze Smolnika przez Sanok.
  • autobus z Sanoka wyjeżdża o 17:40 (dni powszednie) i 16:57 (pozostałe dni) i dociera do Smolnika o 19:11 w dni powszednie, a 18:26 w pozostałe, jest to też najpóźniejsze połączenie, którym można wydostać się ze Smolnika w kierunku Cisnej (lecz o tej porze nie ma stamtąd żadnych połączeń dalej).

W dni nauki szkolnej można skorzystać z dwóch dodatkowych połączeń, Cisna-Łupków po 7 rano, i do Sanoka o 15:13.

Aktualne godziny odjazdów z przystanku Smolnik można sprawdzić tutaj (skorzystaj z filtra dla konkretnej daty).

Łupków

Na okres od wiosny do 03 września 2016 w wróciło życie na torach z Zagórza do Starego Łupkowa. Na razie szynobus (na zdjęciu) dociera tu raz dziennie, przyjazd o 10:46, a odjazd o 17:32 i tylko w soboty, niedziele i święta, za to w nieco ponad 4 godziny można stąd dotrzeć bez przesiadki do samego Rzeszowa. Aktualny rozkład odjazdów pociągów z Nowego Łupkowa można sprawdzić tutaj.

Ze stacji Nowy Łupków do Schroniska drogą jest 7 km, zaś pieszo przez widokowy Wierch - tylko 4 km (trasa opisana tutaj). Dalej niż z przystanku PKS w Smolniku, ale przecież do pociągu można wsiąść z rowerem...

W poprzednim roku szynobus docierał tylko do Komańczy, więc postęp widać gołym okiem,  dlatego z nadzieją jesienią i na przyszły rok będziemy wypatrywać wznowienia tego połączenia w rozkładach Przewozów Regionalnych. Może więcej niż raz dziennie, i może dalej na Słowację, choćby do pobliskich Medzilaborców i Humennego, tak jak to bywało jeszcze kilka lat temu. Wówczas wprawdzie na przejazdach można było wypatrzeć, że do Łupkowa w całym kilkuwagonowym składzie (takim sprzed czasów szynobusa) docierały średnio dwie osoby, i obie na pewno ze żniżkami w okolicach 100%, bo połączenie w końcu zlikwidowano. Teraz chętnych, często jadących z rowerami, jest dużo więcej, i bywa, że po pierwszych trzech przystankach w pociągu nie ma już miejsc.

Cisna

Dużo więcej połączeń oferuje Cisna, odległa 18 km od Smolnika. Codziennie rano funkcjonuje stąd bezpośrednie połączenie autobusowe z Rzeszowem, a w sezonie nawet z Krakowem.

Kursów jest sporo, zwłaszcza w sezonie, i średnio co godzinę aż do 20:18 można dostać się do Sanoka. Od 1 września jest już jednak tylko kilka połączeń dziennie, przy czym ostatnie połączenie w kierunku Sanoka wypada dość wcześnie - o 16:15. Po tej godzinie z Cisnej na północ nie odjeżdża żaden autobus.

Aktualne godziny odjazdów z Cisnej znajdziesz tutaj (skorzystaj z filtra dla konkretnej daty). 

Komańcza

Mogą też przydać się też połączenia autobusowe z/do Komańczy, skąd do Smolnika można dotrzeć pieszo, okazją, autobusem szkolnym lub skorzystać ze wsparcia naszego busa.

Aktualne godziny odjazdów autobusów z Komańczy znajdziesz tu (korzystaj z filtra dla konkretnej daty).

Dodatkowo, w Komańczy o 17:53 w weekendy i święta zatrzymuje się też szynobus z Łupkowa do Rzeszowa. Akutalne godziny odjazdów szynobusów są dostępne tu

Zagórz

Dobrą wieścią jest to, że od roku 2015 wznowione zostały dalekobieżne połączenia kolejowe z Zagórza przez Rzeszów. Warto pamiętać, że pociągi z/do Zagórza kursują dwa razy dziennie (od 1 września tylko w weekendy):

  • 09:15 (Rzeszów-Lublin-Warszawa-Bydgoszcz),
  • od 19:45 (Rzeszów-Kraków-Warszawa).

Przyjazdy składów przypadają około godziny wcześniej: 08:25 i 19:08.

Pełny i aktualny rozkład odjazdów z Zagórza na konkretną datę znajdziesz tutaj

Sanok

Sanok jest doskonale skomunikowany autobusowo z resztą kraju, w tym Warszawą, Krakowem i innymi miastami, można korzystać z połączeń o każdej porze dnia i nocy. Jedynym problemem jest rozproszenie odjazdów pomiędzy kilka miejsc w Sanoku.

Rozkład odjazdów z dworca autobusowego w Sanoku jest dostępny tutaj. Jednakże, ponieważ wiele połączeń autobusowych zaczyna bieg poza dworcem, proponujemy skorzystać z tego linku do wyszukania konkretnego połączenia.

slogan